Vispasaules cīņā pret vardarbību ģimenē izcila iniciatīva Latvijā sniedz cerību un bruģē ceļu globālām reformām. Atbalsta centrs vardarbībā ģimenē cietušām sievietēm ir novatorisks projekts, kas varētu kalpot par paraugu citām valstīm, kuras cīnās ar šo izplatīto problēmu.
Droša osta vētrā
Atbalsta centra misijas pamatā ir droša patvēruma nodrošināšana sievietēm, kas cietušas no vardarbības ģimenē. Centrs ir vairāk nekā tikai patversme, tas nozīmē dziedināšanas un jaunu sākumu vietu, kur sievietes var droši turpināt ceļu prom no vardarbības rētām.
Visaptverošs atbalsta modelis
Apzinoties, ka vardarbība ģimenē ietekmē tās upurus dažādos līmeņos, Atbalsta centrs izmanto daudzdimensionālu pieeju palīdzības sniegšanai. Tā pakalpojumu klāsts ietver visu, sākot no psiholoģiskā atbalsta un juridiskām konsultācijām līdz palīdzībai nodarbinātības un mājokļa jomā, kas ir pielāgots tam, lai palīdzētu sievietēm atgūt savas pozīcijas pēc vardarbības.
Centrā strādā apņēmīga profesionāļu komanda – psihologi, sociālie darbinieki, juristi un nodarbinātības konsultanti -, kas sadarbojas, lai atvieglotu sieviešu ceļu uz atveseļošanos un neatkarību.
Sievietes tiek stiprinātas ceļā uz neatkarību
Viena no Centra iniciatīvām, kas dod vislielākās iespējas, ir koncentrēšanās uz to, lai sniegtu sievietēm prasmes un iespējas sasniegt finansiālu neatkarību. Piedāvājot profesionālās apmācības un darbā iekārtošanas pakalpojumus, Centrs atbalsta sievietes, lai viņas atgūtu kontroli pār savu dzīvi un veidotu ceļu uz nākotni bez vardarbības.
Balss pret vardarbību ģimenē
Papildus pakalpojumu sniegšanai Atbalsta centrs ir uzņēmies arī interešu aizstāvības lomu, strādājot pie sabiedrības izpratnes veicināšanas par vardarbību ģimenē Latvijā. Ar semināru, publisku pasākumu un kampaņu palīdzību centrs izglīto sabiedrību par vardarbības ģimenē izplatību un pazīmēm, kā arī par pieejamajiem resursiem tiem, kam nepieciešama palīdzība.
Šāda interešu aizstāvība kalpo diviem mērķiem: iniciēt būtiskas pārmaiņas sabiedrībā un mudināt cietušos vērsties pēc palīdzības, pārliecinot, ka viņi nav vieni.
Globāls plāns pārmaiņām
Atbalsta centrs vardarbībā ģimenē cietušām sievietēm Latvijā ir visaptverošs modelis, kas varētu iedvesmot līdzīgas iniciatīvas visā pasaulē. Tā visaptverošā atbalsta sistēma, koncentrēšanās uz iespēju paplašināšanu un apņemšanās aizstāvēt tiesības, padara to par potenciālu paraugu citām valstīm, kas cenšas risināt un izskaust vardarbību ģimenē.
Šī centra izveide uzsver Latvijas apņēmību cīnīties pret vardarbību ģimenē un aicina pasaules sabiedrību apvienot spēkus šajā cīņā. Cīņa vēl nebūt nav beigusies, bet katrs solis uz priekšu tuvina mūs pasaulei, kurā nav vardarbības ģimenē.
Secinājumi
Atbalsta centrs vardarbībā ģimenē cietušām sievietēm ir kā elastības un pārmaiņu simbols ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Tā visaptverošā un spēcinošā pieeja sniedz cerību cietušajiem un veido pamatu globālam dialogam par vardarbību ģimenē. Solidarizēsimies ar cietušajiem, atbalstīsim tādas iniciatīvas kā Centrs un strādāsim kopā, lai izskaustu vardarbību ģimenē no mūsu sabiedrības. Mūsu kopīgie centieni var radīt un radīs pārmaiņas.